Ikonka vírusu

IMUNITNÁ SÚSTAVA

Imunitná sústava pomáha telu zostať zdravý. Skladá sa z tkanív, buniek a malých orgánov, ktoré produkujú biele krvinky. Bez zdravého imunitného systému sa nemôžete brániť pred potenciálnymi hrozbami, ktoré sú všade okolo vás. Esenciálne oleje a výživové doplnky môžu posilniť váš imunitný systém. Produkty radu dōTERRA On Guard® môžu byť vynikajúcou obrannou líniou. Ak sa používajú denne, môžu pomôcť udržať váš imunitný systém silný a zdravý.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu imunitnej sústavy:

Imunitná sústava je zodpovedná za ochranu vášho tela pred hrozbami, ktoré na vás číhajú z obklopujúceho sveta, životného prostredia. Za týmto účelom používa rôzne bunky, tkanivá a orgány, z ktorých mnohé sú zdieľané inými systémami tela. Prvou obrannou líniou imunitného systému je vaša pokožka. Pôsobí ako bariéra, ktorá udržuje útočníkov vonku mimo vášho tela. Je to akási demarkačná zóna. Sliznice vo vašom nose, v ústach a v hrdle zas chránia vaše telo pred útočníkmi tým, že zachytávajú potenciálne hrozby a zabraňujú im napadnúť vaše telo.

Keď hrozby z okolitého prostredia predsa len prekonajú tento obranný val, začnú fungovať biele krvinky. Biele krvinky nájdu útočníkov, označia ich ako nepriateľské, škodlivé a zničia ich. Ale toto nie je všetko – spomínajú si aj na útočníkov, takže ak sa budú pokúšať znovu zaútočiť, vaše telo ich bude môcť zastaviť ešte rýchlejšie. Biele krvinky sú vyrábané a skladované na rôznych miestach v tele, ako sú mandle, štítna žľaza (týmus), lymfatické uzliny, kostná dreň a slezina.

Udržiavanie správneho fungovania imunitného systému závisí od mnohých okolností vrátane dostatočného spánku, pravidelného cvičenia a vyváženej stravy. Nedostatočná strava a nedostatku mikronutrientov (mikroživín) v nej môžu mať za následok zmenené imunitné odpovede a zvýšené riziko výskytu zdravotných problémov. Doplnenie vašej stravy špecifickými vitamínmi, minerálmi a probiotikami môže vybudovať a posilniť celý váš imunitný systém.

Denné užívanie komplexu živín Microplex VMz , ktorý je bohatý na vitamín D3, ďalšie vitamíny a minerály, vám poskytne potrebnú podporu zdravej funkcie imunitného systému.  Probiotická obranná formula PB Assist + môže byť tiež užitočná pre imunitný systém tým, že podporuje zdravie čriev, jej flóry. Esenciálne oleje ako oregáno/Oregano, citrón/Lemon, čajovník/Melaleucatymián/Thyme alebo zmes dōTERRA On Guard takisto podporujú imunitný systém.

Mladá rodina na posteli so psíkom