Ikonka chlpu v koži

KRYCIA SÚSTAVA

Krycia sústava tela pozostáva z vlasov, kože, nechtov a potných žliaz. Vaša pokožka vás chráni pred škodlivými prvkami, ktoré sa nachádzajú v prostredí a môže byť nepriaznivo ovplyvnená toxínmi, umelými vonnými látkami, znečistením a inými dráždivými látkami. Keď sa staráte o vašu pokožku, vlasy a nechty správne, zdajú sa byť zdravšie, hladšie a krajšie. Aby ste sa udržali čistí a zdraví, môžete používať esenciálne oleje, ako je čajovník/Melaleuca, a pravidelne sa umývať pomocou dōTERRA On Guard penivého mydla na ruky a prírodných produktov na starostlivosť o pleť a vlasy od firmy dōTERRA.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu krycej sústavy:

Koža je najväčším orgánom tela a hlavnou časťou krycej sústavy. Táto sústava tela poskytuje ochrannú bariéru voči vonkajšiemu svetu, chráni vnútorné orgány, dáva vám pocit dotyku a reguluje telesnú teplotu.

Pokožka slúži ako vodotesná bariéra, ktorá bráni vnikaniu všetkých druhov nechcených hrozieb do vášho tela. Taktiež chráni tkanivá a orgány pred silným slnečným žiarením a poškodením od látok, ktoré sa nachádzajú v okolitom prostredí. Koža obsahuje krvné cievy, vlasové folikuly, lymfatické cievy a potné žľazy.

Hlavú časť krycej sústavy – pokožku – s mozgom spája zložitý systém nervov, ktorý poskytuje informácie o prostredí, ktoré vás obklopuje. Vaša pokožka môže pocítiť zmeny teploty, bolesť, tlak alebo dotyk. Keď nervy prijmú senzorické správy, tie sú poslané do mozgu na spracovanie.

Mnoho faktorov prispieva k zdraviu krycej sústavy, pokožky, vlasov a nechtov vrátane vyváženej stravy, pravidelného cvičenia, hormonálnej rovnováhy a celkového zdravia. Vo všeobecnosti, keď je telo vnútorne zdravé, toto sa prejavuje zvonka tým, že máte krásne vlasy, hladké nechty a žiarivú pokožku. Denné doplnenie potrebných látok pomocou dōTERRA Lifelong Vitality Pack môže podporiť vašu kryciu sústavu, podporiť zdravé vlasy, pokožku a nechty.

Pleť je dôležité pravidelne čistiť a zvlhčovať prípravkami, ktoré vyhovujú vašim potrebám. On Guard penivé mydlo je jemná a zdravá alternatíva k tvrdým mydlám, ktoré môžu citlivú pokožku vysušiť a dráždiť. Keď nemáte pri sebe vodu, použite jemnú zvlhčujúcu hmlu rozprašovača dōTERRA On Guard Mist, ktorá čistí ruky odstránením baktérií a iných nečistôt.

Esenciálne oleje môžu byť prospešné pri čistení a skrášľovaní vlasov, kože a nechtov. Ak chcete minimalizovať výskyt jemných línií a vrások na vašej pleti, použite Immortelle Anti-Aging zmes, ružu/Rose Touch, muškát/Geranium, kadidlo/Frankincense.

HD Clear môžete aplikovať lokálne, aby ste podporili čistú pleť a minimalizoval jej nedostatky. Aplikácia Correct-X Masť pomáha udržiavať pokožku čistú, keď sa zotavuje zo stresovej situácie.

Vďaka systému starostlivosti o vlasy dōTERRA Salon Essentials dokážete udržať vaše vlasy čisté a zdravé. Každý produkt obsahuje esenciálne oleje, špeciálne vybrané pre ich výživné a skrášľujúce účinky na vlasy a pokožku hlavy. Vzhľad plných, zdravých vlasov môžete podporiť s eukalyptom/Eucalyptus, tymiánom/Thyme, čajovníkom/Melaleuca, cédrovým drevom/Cedarwood, rozmarínom/Rosemary alebo Ylang Ylangom.

Žena so sérumom v ruke