Ikonka mozgu

NERVOVÁ SÚSTAVA

Nervová sústava je komunikačný kanál vášho tela. Nervy odosielajú a prijímajú správy, ktoré vám umožňujú premýšľať, cítiť, spracovávať zmyslové informácie a ovládať pohyb. Nervová sústava je tiež zodpovedná za vaše emócie. Naučiť sa zvládnuť negatívne emócie môže pomôcť vyrovnať ju celú. Esenciálne oleje môžu pomôcť upokojiť telo, vytvoriť pozitívnu náladu a podporiť zdravú nervovú sústavu.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu nervovej sústavy:

  • Použite oleje na pokožku na upokojenie nervov a emócií.
  • Použite oleje vnútorne pri ťažkostiach s nervovou sústavou.
  • Rozptylujte odporúčané oleje na podporu relaxačného prostredia.
  • Vmasírujte oleje do krku a ramien alebo počas relaxačnej celotelovej masáži.

Nervová sústava je tvorená mozgom, miechou a komplexnou cestou nervov v celom tele. Okrem vytvárania myšlienok a pocitov, nervová sústava spracováva informácie dodávané zmyslami, reguluje nedobrovoľné telesné procesy a umožňuje mozgu ovládať pohyby tela.

Keď sa dotknete horúcej panvice, nervová sústava odošle tento bolestivý pocit do vášho mozgu, ktorý potom prikáže ruke rýchlo sa stiahnuť od panvice. Bez nej by ste sa nemohli navzájom dorozumievať, rozumieť jazyku, myslieť, vidieť, cítiť chute, vôňe alebo pocit.

Nervová sústava je jemná a preto môže byť ľahko rozrušený. Esenciálne oleje môžu účinne podporiť jej zdravie. Nerovnováha nervovej sústavy môže prispieť k napätiu hlavy, nepohodliu, pocitu úzkosti alebo stresu a mnoho ďalších každodenných bojov.

Existuje mnoho častí tejto životnej dôležitej sústavy. Centrálna nervová sústava pozostáva z mozgu a miechy. Táto časť nervovej sústavy dostáva informácie od vašich zmyslov, ukladá spomienky, vytvára myšlienky a emócie. Keď máte prevahu pokojných, šťastných myšlienok, máte väčší zmysel pre možnosti a šťastie.

Existuje veľa esenciálnych olejov, ktoré môžu byť povznášajúce a povzbudzujúce, ako sú mäta a citrusové oleje (napríklad divoký pomaranč/Wild orange), ale aj také, ktoré vám pomôžu zostať uzemnení. Zmesi v súprave emocionálnej aromaterapie vám môžu pomôcť zvládnuť negatívne emócie a vrátiť sa späť do pozitívnejšieho priestoru, aby ste sa mohli opätovne zamerať na vaše ciele.

Autonómna nervová sústava reguluje funkcie, ktoré kontrolujete iba nevedomky, ako je srdcová frekvencia, vylučovanie hormónov, dýchanie a krvný tlak. Rôzne stavy súvisiace so stresom sú spojené so zvýšenými hladinami týchto vitálnych funkcií. Masážna technika AromaTouch je navrhnutá tak, aby priniesla vyrovnanie a mier celému telu práve ovplyvnením autonómnej nervovej sústavy.

Niektoré esenciálne oleje tradične používané na vyrovnanie alebo upokojenie nervovej sústavy zahŕňajú levanduľu/Lavender, Bergamot, koriandrovú vňať/Cilantro, kadidlo/Frankincense, rumanček rímsky/Roman Chamomille, ružu/Rose, bazalku/Basil, Copaibu, Vetiverdivoký pomaranč/Wild Orange.

Mladý otec s dieťatkom