Spiaca mladá žena

ODDYCH A SPÁNOK

Máte toľko dôležitých vecí robiť každý deň. Nemôžete si dovoliť zobudiť sa unavení, s pocitom neistoty. Dobrý a pokojný spánok je dôležitý pre udržanie fyzického a emocionálneho zdravia. dōTERRA disponuje niekoľkými esenciálnymi olejmi, ktoré môžete použiť pred spaním, aby ste mohli rýchlejšie zaspávať, pokojne spať cez noc a prebudiť sa viac odpočinutý.

TOP PRODUKTY

Tipy pre zdravý spánok:

Spánok je jedným z troch základov zdravia spolu s výživou a cvičením. Dobrý spánok však môže byť niekedy nepolapiteľný. V Spojených štátoch má približne 30 percent dospelých ťažkosti so zaspávaním. Tento nedostatok spánku je viac ako len nepríjemnosť – chudobný spánok môže byť spojený s negatívnymi dôsledkami na zdravie.

Nedostatočný spánok môže súvisieť so zvýšeným rizikom vysokého krvného tlaku, srdcového infarktu, mŕtvice, dopravných nehôd a obezity. Príliš málo spánku súvisí aj so zhoršenou pamäťou a kognitívnymi zručnosťami, náladou, znížením imunity a zvýšenou pravdepodobnosťou vzniku depresie a úzkosti.

Ľudia, ktorí ťažko zaspávajú alebo ťažko spia, môžu urobiť niekoľko vecí. Esenciálne oleje môžu pomôcť ľuďom relaxovať a pripraviť sa na pokojný spánok. Aromaterapia s levanduľou/Lavender, alebo Vetiverom, prípadne cédrovým drevom/Cedarwood môže byť veľmi osožná.

Inhalovanie Petitgrain a zmesi na upokojenie Serenity pri zaspávaní môže vytvoriť prostredie, ktoré povzbudzuje regeneračný spánok. Tieto zmesi esenciálnych olejov sú k dispozícii samostatne,  alebo avo forme gélových kappsúl dōTERRA Serenity Complex a pomôžu vám dosiahnuť dobrý spánok.

dōTERRA Serenity – Upokojujúca zmesurčená špeciálne na podporu pokojného spánku má upokojujúcu a relaxačnú vôňu, ktorá je perfektne vyvážená, aby podporila pokojné prostredie spánku. Táto zmes upokojuje zmysly s levanduľou, Ho Woodom, cédrom, majoránom, Ylang Ylangom, rímskym harmančekom, havajským santalovým drevom a esenciálnymi olejmi Vetiver a vanilkovým absolútom. Môže byť rozptýlená alebo aplikovaná na pokožku na podporu zdravého spánku.

dōTERRA Serenity Complex gélové kapsule je možné užívať interne na podporu pokojného spánku. Táto formula spája dobre preskúmané uvoľňujúce účinky levanduľového esenciálneho oleja, citrónového balzamu, mučenky a harmančeka, ktoré spolu jemne podporia relaxáciu a spánok.

Levanduľa/Lavender bola rozsiahlo preskúmaná pre svoje relaxačné vlastnosti a účinok na spánok. Levanduľový esenciálny olej obsahuje vysoký podiel linalool a linalyl acetát, ktoré sú známe ako jej relaxačné a upokojujúce zložky. Inhalujte levanduľu/Lavender pred spaním každú noc, aby ste pomohli opätovne vyvážiť svoj spánkový cyklus.

Ďalším esenciálnym olejom, ktorý je prospešný pre podporu spánku, je Petitgrain, ktorý má hlbšiu a viac mužskú vôňu než levanduľa/Lavender, ktorá je naopak viac kvetinovo voňavá. Rovnako ako levanduľa/Lavender, aj Petitgrain je bohatý na linalool a linalyl acetát.

Niekedy zaspávanie je ťažké kvôli nepokojným myšlienkam. Ak sa to stane, skúste použiť zmes dōTERRA Balance, alebo Vetiver, po prípade cédrové drevo/Cedarwood. Sú to silné zemné arómy a môžu vám pomôcť uvoľniť sa pred spaním. Ak často prebúdzate zo stresujúcich snov, pokúste sa ich rozptýliť v miestnosti počas noci, aby ste si udržali svoju myseľ v pohode

Mladá žena v posteli vstáva