Ikonka bicepsu

OPORNÁ A POHYBOVÁ SÚSTAVA

Oporná a pohybová sústava, alebo inak muskuloskeletálny systém sa skladá zo svalov, kostí a spojivového tkaniva vo vašom tele. Podporuje telo a umožňuje pohyb. Môžete podporiť zdravie kostí a utišovať nepohodlie svalov a kĺbov s použitím vybraných esenciálnych olejov a cielených doplnkov stravy.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu opornej a pohybovej sústavy:

  • Naneste Deep Blue, AromaTouch alebo iné vybrané zmesi na nohy a kolená pred a po cvičení.
  • Pred spaním masírujte Deep Blue do nohy rastúcich detí, aby ste zmiernili bolesti od rastu.
  • Votrite Deep Blue, AromaTouch alebo iné vybrané oleje do svaloch dolnej časti chrbta.
  • Aplikujte Deep Blue, AromaTouch na krk a ramená, aby ste podporili pocity relaxácie a znížili napätie alebo použite masážny olej na nosenie.
  • Doprajte rodinnému príslušníkovi ručnú masáž s esenciálnymi olejmi alebo zmesou AromaTouch.
  • Kvapnite oleje do čistej prírodnej soli (napr. himalájskej) a pridajte ich do kúpeľovej vody na upokojujúci kúpeľ.

Podpora zdravia kostí a svalov v konečnom dôsledku povedie k väčšiemu zdraviu a mobilite počas celého života. Nepohodlie pohybovej a opornej sústavy môže byť dôsledkom nadmerného používania kĺbov, stresu alebo iných problémov. To môže brániť pohybu a odradiť vás od cvičenia a užívania aktívneho životného štýlu.

Správny výber doplnkov stravy a esenciálnych olejov môže poskytnúť upokojujúci komfort svalov a kĺbov.

Oporná sústava nášho tela – kostra podporuje a chráni telo. Kostrová sústava pozostáva z viac, ako 200 kostí, väzov, šliach a chrupaviek. Kosti poskytujú základnú štruktúru a slúžia ako oporná sústava vášho tela, chránia orgány a umožňujú pohyb. Vaše kosti potrebujú trvalé zásobovanie kyslíkom, živinami a krvou, aby boli zdravé. Kosti tiež uchovávajú vápnik a vytvárajú červené krvinky.

Vedci súhlasia s tým, že adekvátny prísun vápnika a vitamínu D v priebehu života, ako súčasť vyváženej stravy, môže znížiť riziko osteoporózy. dōTERRA ponúka niekoľko doplnkov stravy s týmito kľúčovými živinami.

Komplex na výživu kostí Bone Nutrient Lifetime poskytuje vápnik a vitamín D na podporu zdravých kostí. Microplex VMz zas podporuje zdravie vašich kostí a zubov pomocou vápnika, horčíka, zinku a vitamínu D.

Kosti spolupracujú so svalmi, aby podporili pohyb vášho tela. Pohybová sústava pozostáva z viac ako 700 svalov, ktoré sa rozširujú a zmršťujú a tak umožňujú telu hýbať sa. Niektoré svaly nie sú pod vašou vedomou kontrolou, ako sú svaly v srdci a v tráviacom systéme. Ostatné svaly sú vedome riadené a umožňujú pohyb.

dōTERRA Deep Blue – Upokojujúca zmes sa používa bežne na upokojenie kĺbov a svalov. Obsahuje gaultériu, gáfor, mätu priepornú, Blue Tansy, marockú kamilku, slamienok a iné oleje, ktoré sú známe svojim utišujúcim účinkom na pokožku. Deep Blue je tiež k dispozícii v podobe krému (Deep Blue Rub) pre pohodlné používanie tejto silnej zmesi.

dōTERRA AromaTouch – Masážna zmes je špeciálne vyvinutá na upokojenie svalového napätia a podporu relaxácie. Táto relaxačná zmes kombinuje cyprus, mätu priepornú, majorán, bazalku, grapefruit a levanduľu. Aplikujte lokálne na krk a ramená s frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste zmiernili napätie, alebo použite počas masáže na upokojenie svalstva.

Gaultéria/Wintergreen, breza/Birch a esenciálny olej z mäty piepornej/Peppermint môžu byť tiež aplikované priamo na pokožku, aby poskytli upokojujúci pocit svalom, kĺbom a šľachám po cvičení.

Pre dodatočnú upokojujúcu podporu svalov a kostí, Deep Blue Polyphenol Complex je doplnok stravy, ktorý sa môže užívať denne alebo podľa potreby. Tento doplnok stravy obsahuje štandardizované extrakty zázvoru, kurkumínu, resveratrolu a ďalších polyfenolov, ktoré potláčajú bolesti a s ňou súvisiace nepríjemné pocity. Obsahuje tiež patentovaný, rýchlo pôsobiaci extrakt boswellie (z indického stromu kadidla), ktorý pomáha pri podpore komfortu a funkcie svalov a kĺbov.