Ikonka maternice

ROZMNOŽOVACIA SÚSTAVA

Funkcia rozmnožovacej sústavy, alebo inak reprodukčného systému môže byť ohrozená stresom, toxínmi a inými faktormi životného štýlu. Esenciálne oleje sa používajú už stovky rokov, aby pomohli vyrovnať sa s účinkami hormonálnej nerovnováhy, podporiť náladu a podporiť pocity lásky a romantiky.

TOP PRODUKTY PRE ŽENY

Tipy pre podporu rozmnožovacej sústavy:

Rozmnožovacia sústava pozostáva zo všetkých orgánov a tkanív zapojených do procesu produkcie potomstva, vrátane vnútorných a vonkajších pohlavných orgánov, hormónov a feromónov. Zložité procesy reprodukcie sa spoliehajú na jemnú rovnováhu mnohých telových procesov, ktoré sú plne zdravé a vitálne.

V priebehu života sa môže vyskytnúť mnoho faktorov, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie a mužnosť reprodukčného systému. Hormonálna nerovnováha je bežná u mužov a žien všetkých vekových skupín a môže byť spôsobená expozíciou toxínom, stresom, životným štýlom a ďalšími faktormi. Bežné príznaky spojené s hormonálnou nerovnováhou zahŕňajú: podráždenosť, únava, ťažkosti s trávením, nadmerné potenie, nechuť do jedla, znížená svalová hmotnosť, prírastok hmotnosti a nízke libido.

Esenciálne oleje pomáhajú zvládnuť problémy spojené s hormonálnou nerovnováhou, podporujú zdravé emócie a uľahčujú zvládnutie stresových dní. Levanduľa/Lavender, šalvia muškátová/Clary Sage, muškát/Geraniumfenikel/Fennel boli dlhé roky použité na podporu žien v tejto oblasti. dōTERRA Phytoestrogen Essential Complex je doplnok stravy, ktorý pomáha udržiavať zdravé hladiny hormónov u žien vo všetkých fázach ich života.

Existuje mnoho ďalších faktorov životného štýlu, ktoré môžu tiež prispieť k zdravému reprodukčnému systému, vrátane dostatočného spánku, zdravého stravovania, vyhýbanie sa expozícií znečisteniu a toxínom a denný prísun prípravku Microplex VMz. Ten obsahuje niacín a vitamín B5, ktoré pomáhajú mužom i ženám tvoriť rôzne hormóny v nadobličkovej žľaze a iných častiach tela, ktoré sú zodpovedné za tvorbu pohlavných hormónov. Obsahuje tiež mangán, ktorý pomáha telu tvoriť pohlavné hormóny. Ďalej vitamín A, selén a zinok, ktoré sú tak isto dôležité v reprodukčnom procese.

Prípravok s omega 3 kyselinou, xEO Mega obsahuje EPA a DHA, ktoré sú dôležité pre podporu normálnych hladín hormónov.

Mnoho esenciálnych olejov môže pomôcť zmierniť mesačné ženské nepohodlie súvisiace s menštruačným cyklomClaryCalm – Mesačná zmes pre ženy, špeciálne pripravená zmes 12 esenciálnych olejov, môže byť aplikovaná na pokožku brucha na upokojenie bolesti. Ostatné oleje, ako napríklad levanduľa/Lavender, šalvia muškátová/Clary Sageruža/Rose, sú tiež veľmi užitočné.

Menopauzálne príznaky môžu byť tiež upokojené esenciálnymi olejmi. Ruža/Rose, jazmín/Jasmine, muškát/Geranium, levanduľa/Lavender, nerolišalvia muškátová/Clary Sage ponúkajú svoje upokojujúce účinky počas perimenopauzy a menopauzy.

Mladý pár varí v kuchyni