Dieťatko spí

USPÁVANIE DETÍ

Uložiť deti na spánok môže byť ťažká úloha, avšak je veľmi dôležité, aby deti dostali dostatok spánku každý deň. Detské telo rýchlo rastie a v noci potrebuje dostatok odpočinku. Esenciálne oleje môžu byť užitočným doplnkom každodenného uspávania vášho dieťaťa a pomôžu pripraviť vaše dieťa na pokojný spánok.

TOP PRODUKTY

Tipy pre uspávanie detí:

Potreba spánku je dobre pochopená, avšak niekedy môže byť ťažké pomôcť deťom ísť spať. Tajomstvo sladkého spánku pre malé deti spočíva vo vytvorení rutiny pred spaním a pridržiavaní sa jej neustále. Môže to zahŕňať čítanie knihy pre vaše dieťa, vypnutie elektroniky hodinu pred spaním, hranie upokojujúcej hudby a rozptýlenie esenciálnych olejov v spálni vášho dieťaťa.

Neexistuje žiadny dokonalý režim pre všetky deti, preto skúste a zistite, čo najlepšie funguje u vášho. Ak ho zistíte, potom sa snažte, aby sa režim príliš nemenil. Predvídateľná rutina uspávania a uloženia na spanie môže vášmu dieťaťu pomôcť usadiť sa v noci s menším rozruchom a oneskorením a môže pomôcť vniesť do života zdravé spánkové návyky.

Esenciálne oleje môžu byť silnou súčasťou rutiny uspávania pre deti pred spaním. Používajú sa už tisíce rokov pre svoje upokojujúce a utišujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú mysli a telu.

Jedinečné chemické vlastnosti, ktoré sa vyskytujú v niektorých esenciálnych olejoch, sú užitočné pre podporu prostredia, ktoré vedie k spánku. Chemická zložka linalool je mimoriadne užitočná pre podporu pokojného spánku. Levanduľa/Lavender a Petitgrain obsahujú linalool vo svojej chémii.

Ďalšou chemickou zložkou, zvlášť užitočnou na upokojenie a relaxáciu, sú estery. Levanduľa/Lavender je opäť vynikajúcou voľbou, spolu s harmančekom rímskym/Roman Chamomille, cédrom/Cedarwood, Vetiverom a Bergamotom.

Levanduľa/Lavender, harmanček rímsky/Roman Chamomille a Petitgrain vystupujú spomedzi ostatných esenciálnych olejov ktoré podporujú spanie, pretože sa môžu používať naozaj veľmi rozmanito. Môžu sa používať rozptýlené, na pokožku a aj vnútorne, aby pomohli so spánku. Rozptylujte ich v miestnosti vášho dieťaťa pred spaním, položte kvapku na vankúš alebo pridajte kvapku do pohára bylinného čaju alebo teplého mlieka pred spaním.

dōTERRA Serenity je ukľudňujúca a relaxačná zmes, ktorá je navrhnutá tak, aby vám pomohla prirodzene zaspávať podporou pokojného spánkového prostredia. Rozptýlite dōTERRA Serenity – Ukľudňujúcu zmes alebo aplikujte na chodidlá počas noci, aby ste utíšili nepokojné dieťa.

Mnohí vedci sa domnievajú, že masáž dieťaťa pred spaním môže pomôcť pri jeho ľahšom zaspávaní. Levanduľa/Lavender Touchkadidlo/Frankincense Touch sú predriedené a ideálne na použitie u detí. Používajte uvoľňujúcu masáž ako súčasť rutiny vášho dieťaťa pred spaním. Môžete sa pokúsiť dať svojmu dieťaťu masáž podľa techniky AromaTouch Technique s použitím jedného z najobľúbenejších relaxačných olejov vášho dieťaťa.

Dieťatko v mreži s difuzérom