Zeleninové šťavy na stole

ZDRAVÉ TRÁVENIE A ČREVÁ

Zdravé črevá ako aj zdravé trávenie sú dôležitou súčasťou zdravého života. Zdravý zažívací (alebo inak gastrointestinálny) trakt je schopný rozložiť potraviny a absorbovať potrebné živiny. Rozrušený alebo kŕčovitý žalúdok môže zastaviť všetky vaše aktivity. Keď sú vaše črevá zdravé, podporujú zdravie celého tela, imunitnú funkciu ale aj emócie.

TOP PRODUKTY

Tipy pre zdravé trávenie a črevá:

  • Užívajte doplnky dōTERRA Lifelong Vitality Pack denne s jedlom.
  • Vezmite jednu kvapku citrónu/Lemon vo vode na podporu čistenia organizmu a trávenia.
  • Počas dlhej jazdy autom rozptýlite alebo kvapnite kvapku zázvoru/Ginger do dlane a vdychujte.
  • Rozotrite kvapku ZenGest – zmesi na trávenie na bruchu, aby ste upokojili žalúdok v prípade nevoľnosti.
  • Pridajte niekoľko kvapiek zmesi ZenGest do vody, a vypite, aby ste upokojili žalúdok v prípade nevoľnosti.
  • Vezmite jednu až tri kapsuly DigestZen TerraZyme s jedlom po celý deň, aby ste podporili tráviaci proces a vstrebávanie živín.
  • Vezmite jednu až dve kvapky mäty priepornej/Peppermint vo veggie kapsule, aby ste zmiernili občasné rozrušenie žalúdka.
  • Používajte DigestTab s jedlom alebo medzi jedlami podľa potreby pre úľavu z občasného žalúdočného nepokoja, poruchy trávenia a pálenia záhy

Najlepší spôsob, ako mať zdravé črevá je prehodnotiť svoje stravovacie návyky. Môžete začať s odstraňovaním látok, ktoré pravdepodobne dráždia vašu črevnú flóru, ako je kofeín, alkohol alebo rafinované cukry. Okrem toho môže byť prospešné pridávať obnovovacie látky, ako sú zdravé tuky, probiotiká a aminokyseliny. Vyskúšajte používať dōTERRA Lifelong Vitality Pack na doplnenie príjmu omega 3 mastných kyselín, antioxidantov, vitamínov a minerálov.

Enzýmová aktivita je dôležitou súčasťou zdravého tráviaceho systému. Tráviace enzýmy sú špecializované proteíny, ktoré pomáhajú rozložiť potraviny a premeniť živiny na energiu v bunkách. DigestZen TerraZyme je zmes aktívnych tráviacich enzýmov, ktoré pomáhajú trávenie bielkovín, tukov, komplexných sacharidov, cukrov a vlákniny. Užívanie lieku DigestZen TerraZyme s jedlom podporuje trávenie a metabolizmus potravín s nedostatkom enzýmov, ako sú napríklad spracované potraviny.

Zdraví dospelí hostí typicky viac ako 1000 druhov baktérií v čreve. Tento “mikrobióm” bol spojený s rôznymi aspektmi zdravia, vrátane emócií, hmotnosti a imunitných funkcií. Strava bohatá na širokú škálu zeleniny a ovocia môže pomôcť diverzifikovať zdravé baktérie vo vašom čreve. Doplnenie probiotikami môže byť taktiež prospešné. Vezmite jeden PB Assist + trikrát denne s jedlom počas 10 dní na podporu kolonizácie priateľskej črevnej flóry.

Niekedy, ak výstelka tenkého čreva nefunguje optimálne, nechcené látky môžu preniknúť do krvného obehu. Toto sa často označuje ako “syndróm deravého čreva”. V dôsledku toho črevá sú menej schopné produkovať zažívacie enzýmy potrebné na absorbovanie základných živín. Zníženie toxického zaťaženia tela je prvý dôležitý krok. Užívanie kvapky esenciálneho oleja mandarínky/Tangerine alebo citrónu/Lemon každý deň, ráno a večer, môže pomôcť vášmu telu očistiť sa od nežiadúcich látok.

Mladé ženy pri ovocných smoothies na pláži