Bežec na štadióne

produkty pre športovcov

Ktokoľvek, kto sa rekreačne alebo profesionálne venuje športu, potrebuje občas špeciálne prostriedky pre udržanie fyzickej kondície. Produkty, obsahujúce esenciálne oleje, antioxidanty, vitamíny, mikronutrienty alebo stopové prvky sú vám nápomocné pri zvyšovaní športových výkonov, udržanie kondície ako aj pri občasných poraneniach svalstva alebo kĺbov.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu zdravia športovcov:

  • Pred športovým výkonom si vyčistite  svoje dýchacie cesty pomocou zmesi TERRA Breathe/Air.
  • Užívajte pravidelne Deep Blue Polyfenolový komplex pre podporu vášho pohybového ústrojenstva, kostí a kĺbov.
  • Kvapnite pár kvapiek zmesi Balance do dlane a zhlboka sa párkrát nadýchnite pred cvičením alebo športovým výkonom aby ste zvýšili schopnosť krvi dopraviť vašim bunkám kyslík.

Športové zápolenie prináša nielen pôžitok zo súťaženia, ale aj mimoriadne pozitívny vplyv na naše fyzické a duševné zdravie. Endorfíny, vyplavované počas sústredenia a športových výkonov podporia našu hormonálnu a emocionálnu rovnováhu. Tieto výkony doslova rozpumpujú naše srdce a tým prispievajú k zdraviu celého kardiovaskulárneho systému.

K špičkovým športovým výkonom potrebujeme, aby schopnosť krvi zásobovať bunky kyslíkom bola taktiež na špičkovej úrovni. Červené krvinky v krvi majú tendenciu vytvárať akési zlepence, “vláčiky” krviniek, ktorých schopnosť absorpcie kyslíka je limitovaná. Zmes esenciálnych olejov dōTERRA BALANCE dokáže tieto zlepené červené krvinky oddeliť od seba, čím sa mimoriadne zvýši ich schopnosť prepravovať kyslík pre naše bunky.

Športovcom je obzvlášť dôležité udržať si dýchací systém zdravý. Pravidelné cvičenie, kvalitná strava a dostatok spánku každý deň sú kľúčom k správnemu fungovaniu dýchacieho systému. Esenciálne oleje a zmesi, ako napríklad  dōTERRA Breathe/Air môžu tiež podporiť pocity čistých dýchacích ciest a ľahké dýchanie a tým pádom nerušený športový výkon.

dōTERRA Deep Blue – Upokojujúca zmes sa používa bežne na upokojenie občasných bolestí kĺbov a svalov. Obsahuje gaultériu, gáfor, mätu priepornú, Blue Tansy, marockú kamilku, slamienok a iné oleje, ktoré sú známe svojim utišujúcim účinkom na pokožku. Deep Blue je tiež k dispozícii v podobe krému (Deep Blue Rub) pre pohodlné používanie tejto silnej zmesi.

Pre dodatočnú upokojujúcu podporu, Deep Blue Polyphenol Complex je doplnok stravy, ktorý sa môže užívať denne alebo podľa potreby. Tento doplnok stravy obsahuje štandardizované extrakty zázvoru, kurkumínu, resveratrolu a ďalších polyfenolov, ktoré potláčajú bolesti a ňou súvisiace nepríjemné pocity. Obsahuje tiež patentovaný rýchlo pôsobiaci extrakt z indického kadidla, ktorý pomáha pri podpore komfort a funkcia svalov a kĺbov.

Športovec skáče do diaľky