Ulita na pláži

ZLEPŠENIE PAMäTI

Pamäť je funkcia mozgu, ktorá kóduje, ukladá a vyhľadáva informácie. Či už viete, alebo nie, ukladáte všetko, čo robíte vo svojom živote, do pamäti – to vám umožňuje hovoriť, chodiť, rozvíjať vzťahy a ďalšie. Esenciálne oleje ako mäta prieporná/Peppermint, rozmarín/ Rosemary, InTune – Zmes na sústredeniekadidlo/ Frankincense pomáhajú podporovať duševnú jasnosť a bdelosť. Tieto oleje vám tiež pomôžu znovu získať pozornosť pri vykonávaní nudných úloh a prekonať popoludňajšiu únavu. xEO Mega pomáha každodenne podporovať vaše kognitívne zdravie omega 3 olejmi.

TOP PRODUKTY

Tipy pre podporu pamäti:

Spomienky sa vytvárajú v časti mozgu nazývanej hippocampus. Na spomienky, ktoré sprevádzajú vonkajšie podnety, ako napríklad emócie alebo vône, sú zvyčajne jednoduchšie spomenúť. To je dôvod, prečo určité vône môžu okamžite vyvolať spomienky a dokonca vám pomôžu spomenúť si ďalšie podrobnosti. Môžete mať spomienky spojené s vôňou slaného morského vzduchu, zemitou vôňou lesa alebo citrusovou arómou mandarínky.

Existujú dve hlavné typy pamätí – krátkodobá a dlhodobá.

  • Krátkodobá pamäť je tvorená informáciami, ktoré práve používate, napríklad to, čo vám niekto povedal v rozhovore. Medzi esenciálne oleje, o ktorých sa vie, že podporujú pocit mentálnej ostrosti – teda krátkodobú pamäť, patria rozmarín/Rosemary, majorán/Marjoram, kadidlo/Frankincense a citrusové oleje akéhokoľvek druhu. Ďalšie produkty dōTERRA, ktoré podporujú pocit duševnej jasnosti, zahŕňajú zmesi InTune, xEO Mega a DDR Prime.
  • Dlhodobá pamäť sa skladá z krátkodobých pamätí, ktoré boli uložené za účelom vytvorenia spomienok. Tieto typy spomienok sa ľahšie spomínajú, keď sú sprevádzané vonkajšími stimulmi, ako sú vône alebo obrázky. Používanie esenciálnych olejov akéhokoľvek druhu počas obdobia vytvárania pamäte (napríklad pri štúdiu) môže pomôcť pri podpore dlhodobej pamäti. Niektoré obľúbené sú mäta prieporná/Peppermint, divoký pomaranč/Wild Orange, zmes InTunekadidlo/Frankincense. Užívanie prídavku omega 3 ako je xEO Mega je tiež prospešné, pretože omega 3 mastné kyseliny podporujú pamäť a kognitívne zdravie.
Mladá žena číta knihu na pohovke